Ayağın Bakımı Ve Ayakkabı İle İlişkisi

Tarafından Gönderildi admin 11/02/2018 0 Açıklama(lar)

Ayak bakımı için aksatılmadan her gün düzenli olarak bol su ve sabun ile yıkamaktır. Bilinmesi gereken bilgilerden birisi de ayaklarımızın temizliğinin yapılmaması durumunda en çok bakteri oluşan bölge haline geldiğidir. 

Gün boyunca ayakkabı içerisinde havasız kalan ayaklarımızın temizliğini yapmak, tırnak bakımını yapmak bir zorunluluktur.

Ayaklarımızı korumak için; doğru ayakkabı seçmek, ayakkabımızın bakımını yapmak ve ayakkabıyı doğru kullanmak önemlidir. 

Çok sıkı ayakkabı giymek ayağımıza direk zarar verecek hatta ayak ergonomize baskı uygulayacaktır. Büyük ayakkabı seçmek, yürüme konforumuzu olumsuz etkileyecek ve sürtünmeden dolayı ayak derimiz tahriş olacaktır. 

Çok şanslıyızki pek çok ayakkabıya sahibiz. Buda bize bir ayakkabıyı sürekli giymeme şansı veriyor. Şayet bir ayakkabıyı sürekli giyersek, ayak terimiz bakteri oluşumunu sağlayacaktır. Sürekli giymek zorunda olduğumuz ayakkabıları belirli periyotlarla yıkayarak temizlersek bu sorun engllenmiş olacaktır.

Ayakkabılarımızı çorap ile kullanmak, derimiz ile ayakkabı arasında bir alan oluşmasını sağlar. Bu alan sayesinde terlemenin önüne geçilirki buda aykkabının bize sağlamış olduğu yürüyüş konforunun devamını sağlar.   

Yorum Yazın