Birbirinden Uyumlu ve Şık Kadın Ayakkabı Türleri

Tarafından Gönderildi admin 11/02/2018 0 Açıklama(lar)

Kadınların kıyafet olarak kendine vb şeylerle özendiği günler oldukça önemlidir. Bunları en çokta tamamlamakta olan ayakkabı seçimi de büyük ölçüde önem taşımakta.

İlk olarak takunya çeşidindeki ayakkabı türü, ayakkabının her bölgesi veya belirli kısımları ahşap olarak üretilmekte olan ayakkabı türüdür. Bu ayakkabının avantajı yıllardır trendlerden düşmemiş olmasıdır. Lita topuklu şekilde olan ayakkabı türünde ise, incedir ve genellikle yine ahşap türünden yararlanılır. Apartman ayakkabı türünde, hoş bir görünümünün yanı sıra topuk boyu yüksek olduğu için kısa boylu kadınların oldukça vazgeçilmezi. Kama ayakkabısında, ön kısım bölgesi kalın olduğu kadar kısadır.

Stiletto ayakkabı türü ise, zarif bayanların sıklıkla kullandığı zarif bir ayakkabı ve topukları da oldukça uzundur. Bu ayakkabı türü hoş olduğu kadar geçmişi de oldukça baya eskilere dayanmaktadır. Gün geçtikçe üstüne koyularak ve  geçmişten ilham alınarak yapılmakta olunan bu ayakkabı türü, popüler ayakkabılar içerisinde kendine de yer almaktadır.

Bunun yanı sıra, özel günlerde kullanılmakta olan birçok kıyafetin altına rahatlıkla kullanılmasından dolayı bir çok kadın, renkleri ve desenleriyle elbiselerine uyum sağlamaktadır. İskarpin türünde olan ayakkabı türü, topuklu ayakkabıların arasında sadece ökçe bulundurmakta olan ayakkabıdır. Kibar bir görüntüsü ile oldukça zarafetli olduğu gibi, kendisi klasikler arasında yer bulmuştur.

Mantar topuklu olan ayakkabı türü, adını topuğunun mantarı anımsatmasından dolayı bu isimi almıştır ve topuğu da oldukça kalın ve kısa bir boyuttadır. Topuklu ayakkabılar, çoğu kadının vazgeçilmezi olduğu kadar, renk ve  desenleriyle birlikte birçok kadının adeta hayatında vazgeçilmez bir yer almıştır.

Özel günlerde sıkça giyilmekte olan topuklu ayakkabıların yanı sıra, günlük yaşam sırasında spor ayakkabı,sandaletler ve terlik gibi diğer ayakkabı türleri de kadınların vazgeçilmezidir, çünkü şıklığın yanı sıra da rahatlık oldukça önemlidir. Ayakkabı türlerinde çokça hangi tür seçildiğinin yanı sıra, en çok kullanılmakta olan renk kırmızı ve siyahtır. Bu ayakkabıların kullanım nedeni, her kıyafetin altına oldukça uyum sağlamasıdır ve genellikle geceleri tercih edilir. Gündüz vaktinde renk bakımından tercih edilen renk ise, çok uçuk renkler ile birlikte beyaz ve tozpembe renkler kadınların tercihlerindedir.

Etiketler: Şık ayakkabı

Yorum Yazın